Åpningstider

Mandag-fredag
08:00 - 16:00

E-post

bergesag@bergesag.no

telefon

53 77 54 00
Bestill Katalog xlbygg

Når gammelt blir nytt: Enebolig i Gismarvik

Se før og etter bilder fra ombyggingen av enebolig i Gismarvik i Tysvær.

Jobber som denne fra Gismarvik i Tysvær er virkelig utrolig kjekke! Ikke at vi liker nybygg og andre oppdrag noe mindre enn totalrenoveringer som dette, men det er så utrolig lett å se den store forvandlingen når du har før- og etterbilder som her.

Kort om prosjektet

Kunden kom til oss med et lite, eldre elementhus i betong som de skulle overta. De ønsket seg en moderne og vedlikeholdsvennlig bolig med store vinduer og godt lysinnslipp, samt litt større plass – spesielt i stue/spisestue og i entréen.

Det vi har gjort er å forlenge huset litt i lengden, bygget på et større inngangsparti og en slags hagestue, i tillegg til å bytte tak, vindu og dører. Og resultatet ser du altså her.

Vi er spesielt godt fornøyd med løsningen mellom eksisterende hus og tilbygget der åpningen er laget med listefri panel. At en får full takhøyde inne i den nye stuedelen er også en detalj som får rommet til å virke mye større enn det det faktisk er, og selvsagt hjelper det med de store vinduene i gavlveggen.

Slik så det ut før:

En unik bolig

Materialene som ble brukt:

Tusen takk til kjekke kunder for et spennende og givende oppdrag – og gratulerer så mye med en flott, «ny» bolig.

Og forresten, dersom du vurderer oppussing/ombygging så er dette noen gode grunner:

Møt forny-teamet vårt

Har du planer om å bygge om, enten hjemmet ditt, hytta eller en næringseiendom? Vi hjelper deg med alt fra A til Å, fra tanke til nøkkelferdig. Ta en prat med oss!

Ellef Kvalvågnes

Selger Hus

982 29 354

ellefk@bergesag.no

Vegard Berge

Selger Byggfornyelse

982 29 369

vegardb@bergesag.no

Rune Medhaug

Leder Boligavdelingen

982 29 332

runem@bergesag.no

Asbjørn Bakken

Driftsleder Boligavdelingen

982 29 327

asbjornb@bergesag.no

Inge Nerheim

Byggeleder

982 29 389

ingen@bergesag.no

John Espevik

Byggeleder og selger

982 29 346

johne@bergesag.no

Geir Inge Waage

Byggeleder

982 29 335

geiriw@bergesag.no

Cato Pedersen

Teknisk tegner

982 29 333

catop@bergesag.no

Simon Rørtveit

Byggeleder

982 29 387

simonr@bergesag.no